Blog

hobby

RSS not configured

Facebook
RSS

Halloween – świętują wszyscy

Comments Off
Oct - 2 - 2015
admin

swieta (3)Halloween jest jedynym świętem w całym roku, który naprawdę inspiruje wyobraźnię – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dzięki temu pojawiają się najdziwniejsze i najbardziej ekscentryczne stroje na Halloween dla licznych organizowanych przyjęć na Halloween. Im bardziej oburzające tematycznie Halloween, tym lepiej. Halloween to święto, które musi być pełne strasznej zabawy!

Kiedyś było tak, że Halloween było zarezerwowane tylko dla dzieci, a Halloween tematyczne imprezy odbywały się jedynie w szkole. Dzisiaj jednak to dorośli przede wszystkim mają liczne pomysły na Halloween i mówią, że jest to ich ulubione święto. Ale dlaczego? Cóż, Halloween jest to pretekst aby ubierać się w przerażające kostiumy i bawić z przyjaciółmi. To również sposób na rodzinne spędzanie czasu tworząc swoje własne kostiumy na Halloween oraz nakrycia stołu.

Krótka historia Halloween

Nazwa, Halloween, pochodzi od “All Hallow Eve”. Jest to nazwa nadana w wielu krajach europejskich, w tym Irlandii, do nocy przed All Hallow Dniem Wszystkich Świętych – 1 listopada. Obchody Halloween 31 października rozpoczęły się od starożytnej celtyckiej uroczystości, znanej jako “Samhain”, która oznaczała koniec lata. Celtowie mieszkali w Wielkiej Brytanii i północnej Francji, ponad 2000 lat temu. Wierzyli, że Goblin, czarownice, duchy i inne ciemne stwory wracały wtedy na świat.

Jeśli Ty również chcesz obchodzić to święto godnie potrzebne będą Tobie i Twoim bliskim odpowiednia charakteryzacja. Znajdziesz je w obfitości i w dobrej cenie w naszym sklepie. Zatem serdecznie zapraszamy.

Ciekawe wpisy:

Comments are closed.