Blog

hobby

RSS not configured

Facebook
RSS

Ekologiczna pielęgnacja – od czego zacząć?

Comments Off
Jan - 7 - 2017
admin

Wytwórcy środków pielęgnacyjnych od początków swej branży wyprzedzali się w kreowaniu coraz to nowszych, “perfekcyjnych” formuł i stosowaniu jeszczeciekawszych i egzotycznie brzmiących składników. Wyścig ten doprowadził jednakże do sytuacji takiej, że każdego roku na nakładamy wielką liczbę szkodliwych związków. Sporo z nich na przestrzeni lat ujawniło swe szkodliwe działanie. W sprzeciwie wobec tego postępowego pociągu stoi coraz powszechniej uznana kosmetyka organiczna.

Czym odznaczają się kosmetyki naturalne?

Od kilkunastu lat jesteśmy w stanie zaobserwować kierunek zasadzający się na występowaniu w specyfikach pielęgnacyjnych składników pochodzących z naturalnego środowiska. Niejednokrotnie bywają to medykamenty doskonale znajome naszym babciom. Na wokandę powracają takie specyfiki, jak woda różana olej rycynowy i pozostałe roślinne produkty, czy glinki. Z tego środowiska rodzą się również korporacje proponujące kompletnie organiczne produkty pielęgnacyjne, a więc takie, w jakich składzie nie wykryjemy żadnych chemicznych substancji.

Które kosmetyki organicznego pochodzenia opłaca się nabyć i ze względu na co?

Wiele z nas raportuje pozytywne wyniki decydując się absolutnie przejść na te nowe rozwiązanie. Od czego zacząć, aby przekonać się, czy ekologiczne wyroby pielęgnujące okażą się dla nas odpowiednie? Oczywiście można przetestować organiczne, masła do pielęgnacji lub naturalny scrub do ciała. Przywołane pozycje wydają się hitem ostatnich lat i dziecinnie łatwo jest je kupić. Jest możliwym też zdecydować się na ich produkcję samemu. Organiczne masło do wygładzania złożone z masła shea, czy też kakaowego to wyjątkowy kosmetyk, do wykorzystania w zimowy okres. Ekologiczny scrub do ciała to kolejny perfekcyjny wyrób na inaugruację. Wytworzony własnym sumptem, przykładowo z cukru czy mielonej kawy z suplementem soku z aloesu i oleju arganowego w połączeniu z sokiem kokosowym kosztuje niewiele, a działa wyśmienicie, zapewniając niezwykle urodziwą i delikatną w dotyku skórę.

Co poza tym opłaca się wiedzieć?

Zaczynając przygodę z kosmetyką organiczną dość prosto jest wpakować się w jedną z pułapek stawianych przez wytwórców. Wiele zewnętrznych powłok na sklepowych półkach atakuje oczy wyrażeniami w stylu “eko” czy też “zielone”, niestety najzwyczajniej mogą być to tylko slogany. Należy więc czytać indeks komponentów interesujących nas kosmetyków. Warto przeszkolić się z tematu, chociażby z pomocą internetu, dowiedzieć się, jakie składniki są naturalnego pochodzenia a przy tym pożyteczne, które natomiast niekoniecznie zdrowe.

Artykuł napisany dzięki
www.wildbliss.pl

Ciekawe wpisy:

Comments are closed.